Dotacje unijne a budowa obiektów sportowych

Czy w twoim mieście znajduje się odpowiednia ilość obiektów sportowych? Głównie chodzi tutaj o hale sportów, hale widowiskowo sportowe, place z urządzeniami do ćwiczeń na świeżym powietrzu, obiekty sportowe otwarte takie jak korty tenisowe. Czy w ostatnim czasie zauważyłeś zwiększającą się liczbę nowo powstałych obiektów sportowych?

Nowe obiekty powstają jak grzyby po deszczu. Środki unijne pozwalają na otrzymanie dość dużego dofinansowania do budowy różnorakich obiektów, lub remontów już istniejących budynków. To bardzo ważne, aby umiejętnie korzystać z dostępnej pomocy. Choć Polska pod względem korzystania ze środków unijnych znajduje się gdzieś na końcu listy, bo nadal w naszym kraju pisze się bardzo małych projektów i wniosków o dofinansowanie to efekt jaki dotąd uzyskaliśmy jest piorunujący. Niestety bez wsparcia wspólnoty nadal nie mielibyśmy dostępu do wielu obiektów sportowych. Najgorsza sytuacja była na wsiach i w małych miastach, gdzie bardzo często nie było w ogóle żadnego dostępu do obiektów sportowych lub ich stan techniczny nie pozwalał na korzystanie z nich.

Każdy składany projekt zawiera w sobie specyfikację wykonania danego obiektu sportowego. Ponadto cała specyfikacja musi być zgodna z normami unijnymi, zasadami BHP,  oraz polskimi normami i wymaganiami technicznymi. Tak więc już na etapie projektu powinniśmy rozglądać się za firmą, która będzie spełniać wszelkie wymogi. Warto szukać firmy z długoletnim stażem, która może pochwalić się dobrymi opiniami oraz przestawić dotychczas wykonane projekty lub wykonane budowy. Firma powinna być na tyle profesjonalna, aby oprócz gotowych projektów oferować również ich modyfikacje. Klienci cenią sobie również fachowe doradztwo. Projekt powinien umieć doradzić zleceniodawcy czy aby na pewno jego pomysł sprawdzi się w praktyce. Wszak jako, którym budowa obiektów sportowych może sprawiać trudność nie musimy mieć fachowej wiedz na ten temat dlatego szukamy pomocy profesjonalistów.