Sprzątanie przed świętami. Plan działania dla sprzątania – organizacja sprzątania

Wszyscy kochamy ubieranie choinki, przystrajanie domu girlandami, wieszanie jemioły przy suficie. To bardzo miłe i przyjemne przedświąteczne zajęcia.

sprzątanie przed świętami

Istnieje jednak coś, co nie jest szczególnie lubiane – mowa tutaj o czymś takim jak sprzątanie przed świętami. To niezbędne, ale jakże przykre dla niektórych zajęcie może stać się nieco prostsze, jeśli odpowiednio do niego podejdziemy. Nie możemy się tego bać i kombinować jak ominąć ten element przygotowań do świąt.

organizacja sprzątania

Niezwykle ważna, przede wszystkim, jest dobra organizacja sprzątania. Mowa tutaj o szerokopojętym planowaniu całego okresu przedświątecznego. Musimy ustalić – co trzeba zrobić, dokładnie kiedy oraz kto ma to wykonać – nie chcemy przecież zostać ze wszystkim sami, skoro możemy w pomoc zaangażować całą rodzinę. Nawet takie czynności jak sprzątanie, jeśli są wykonywane wspólnie – mają moc zbliżania ludzi i tworzenia więzi. To dobry pretekst, aby spędzić razem trochę czasu. Rozmowy podczas sprzątania umilą nam mycie, czyszczenie, czy polerowanie. Warto pamiętać, aby dobrze zaplanować sprzątanie, ponieważ przed świętami zwykle mamy mało czasu, a dobra organizacja pomoże nam go zyskać.