5 najczęstszych mitów o podłogach laminowanych obalonych

Jeśli zastanawiasz się nad zainstalowaniem podłogi laminowanej w swoim domu, możesz mieć wiele pytań dotyczących tej podłogi. Bardzo ważne jest, aby przed dokonaniem zakupu poznać wszystkie fakty na temat podłóg laminowanych. Istnieje wiele błędnych przekonań na temat podłóg laminowanych, których należy być świadomym. Oto pięć najczęstszych mitów na temat podłóg laminowanych, o których należy wiedzieć.

Podłogi laminowane są bardzo drogie

To absolutny mit, że podłoga laminowana jest najdroższą opcją. Prawda jest taka, że można znaleźć wiele opcji, które są o wiele bardziej przystępne cenowo. Jednak jakość podłóg laminowanych jest niezrównana.

Podłogi laminowane są bardzo trwałe

Jest to kolejne powszechne błędne przekonanie. Być może słyszałeś, że podłoga laminowana nie jest zbyt trwała i jest podatna na zarysowania i rozdarcia. Nie jest to jednak prawdą. Podłoga laminowana jest bardzo trwała i odporna na zużycie. Jeśli kupisz podłogę laminowaną, która została prawidłowo zamontowana, możesz oczekiwać, że będzie ona trwała przez wiele lat.

Podłogi laminowane można układać samemu

Innym powszechnym mitem jest przekonanie, że podłogę laminowaną można zamontować samodzielnie. W rzeczywistości instalacja podłóg laminowanych nie jest tak łatwa, jak instalacja każdego innego rodzaju podłogi. Dlatego, jeśli nie chcemy uszkodzić podłogi, należy zatrudnić profesjonalistę.

Nie można układać podłóg laminowanych na wykładzinie dywanowej

Jest to kolejne błędne przekonanie, które często się słyszy. Być może słyszeliśmy, że nie można układać podłóg laminowanych na wykładzinie. W rzeczywistości podłogę laminowaną można ułożyć na wykładzinie, jeśli jest ona czysta i nie należy jej naruszać.

Wnioski:

Mam nadzieję, że ten post obalił pięć najczęstszych mitów o podłogach laminowanych. Jeśli szukamy trwałej podłogi, która jest jednocześnie łatwa w montażu, to podłogi laminowane są doskonałym wyborem.