3 powody, dla których parkiet drewniany jest lepszy niż ogrzewanie podłogowe

Parkiety drewniane stają się coraz bardziej popularne niż ogrzewanie podłogowe w domach. Podłogi te są doskonałym wyborem dla tych, którzy szukają pięknej drewnianej podłogi, ale chcą zaoszczędzić trochę pieniędzy.

Ogrzewanie podłogowe jest jedną z najdroższych opcji dostępnych dla właścicieli domów. Jednak ta opcja ogrzewania staje się coraz bardziej popularna, ponieważ zapewnia ciepłą i zachęcającą atmosferę w domu. Cena systemu ogrzewania podłogowego może wynosić od 2 000 do 15 000 USD, w zależności od wielkości domu i opcji ogrzewania.

Jednakże, parkiety drewniane są świetną alternatywą dla ogrzewania podłogowego. Oto trzy powody, dla których parkiet drewniany jest lepszy niż ogrzewanie podłogowe.

1. Instalacja parkietu drewnianego jest bardzo prosta i zajmuje minimalną ilość czasu.

Instalacja ogrzewania podłogowego zwykle wiąże się ze skomplikowanym procesem, który wymaga specjalisty do zainstalowania systemu grzewczego. W porównaniu z parkietem drewnianym, instalacja ogrzewania podłogowego wymaga od fachowca przycięcia podłogi, zainstalowania systemu grzewczego i zamocowania go.

2. Koszt parkietu drewnianego jest niższy niż ogrzewania podłogowego.

Parkiet drewniany kosztuje mniej niż ogrzewanie podłogowe i można go znaleźć już za 500 USD. Oznacza to, że można zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy, jeśli zdecydujesz się na instalację parkietu drewnianego zamiast instalacji systemu ogrzewania podłogowego.

3. Parkiet drewniany to wybór przyjazny dla środowiska.

Systemy ogrzewania podłogowego zużywają dużo energii. Systemy te zużywają do 90% energii zużywanej w domu, co nie ma miejsca w przypadku parkietów drewnianych. Wybierając parkiet drewniany można również zaoszczędzić energię, ponieważ jest to opcja bardziej energooszczędna.

Wnioski:

Tak więc, jeśli szukasz bardziej przyjaznego dla środowiska sposobu ogrzewania domu, to parkiet drewniany jest najlepszym wyborem. Istnieje wiele zalet parkietu drewnianego i lepiej jest go wybrać zamiast systemu ogrzewania podłogowego.