Pasza PSZENMIX

Każdy hodowca który dba o swoje zwierzęta oraz zwraca uwagę na jakość pokarmu dostarczanemu zwierzętom doskonale zdaje sobie sprawę że ma to kluczowe znaczenie. W momencie kiedy nie zapewnimy zwierzętom odpowiednich składników odżywczych zarówno w momencie ich dorastania ale również kiedy osiągną optymalny wiek może to nieść za sobą nie zbyt optymistyczne skutki. Może to spowodować różnego rodzaju choroby bądź zaburzenia układu trawienia które nie łatwo wyleczyć. Po co więc narażać się na tego typu problemu kiedy pod ręką mamy mnóstwo ciekawych opcji tworzenia paszy dla zwierząt. Dlatego warto decydować się wyłącznie na dobrej jakości produkty wytwarzane oraz dostarczane od dobrych producentów.

Pasza o parametrach pszenicy

Bardzo ciekawym rozwiązaniem które zapewni nam optymalną jakość oraz niezbędne właściwości odżywcze, będące równocześnie zbliżone do właściwości prezentowanych przez pszenicę zapewni nam PSZENMIX. Jest to produkt powstający przy produkcji izoglukozy, aby ją wyprodukować niezbędna jest pszenica o bardzo dobrych parametrach. W procesie mielenia pszenicy oddzielane są otręby w ten sposób pozbywa się skrobi oraz glutenu. Pozostała część zostaje poddana wysuszaniu co sprawia że pozbywamy się z niej całkowicie wody.
Dzięki temu uzyskuje się produkt o bardzo zbliżonych parametrach do parametrów pszenicy, ponad to taki proces nie jest zbytnio kosztowny i długotrwały co oczywiście jak można się spodziewać przekłada się na optymalną cenę tej paszy. Produkt zwany jako PSZENMIX zdobędziemy w sklepach oraz hurtowniach jako małe płatki bądź pellet. Cechuje go przede wszystkim czystość mikrobiologiczna oraz co ciekawe wyższa wartość energetyczna nawet od pszenicy wysokiego sortu.

Warto wiedzieć

Równie ważne są skrupulatnie obliczone właściwości tego produktu który może pochwalić się składnikami analitycznymi jak białko ogólne w wysokości 17,4%, włóknem surowym w wysokości 7,5% oraz tłuszczami surowymi wraz z popiołem surowym które mają znikomy udział w konkretnej dawce.
Warto również wspomnieć że PSZENMIX w kilku przypadkach cechuje się lepszymi właściwościami od pszenicy, tyczy się to w szczególności zawartością białka, wyższością suchej masy czy znacznie wyższą wartością aminokwasów. Ponad to posiada przyjemny aromat oraz smak co bardzo podoba się zwierzętom które chętnie sięgają po tego typu paszę. Stosując ten produkt możemy liczyć na zwiększenie apetytu przez zwierzęta a co za tym idzie zwiększyć ich wzrost oraz masę końcową.
Nic więc dziwnego że coraz więcej hodowców decyduje się na zakup tego produktu, który jeszcze kilka miesięcy temu nie mógł pochwalić się taką popularnością. Jednak z miesiąca na miesiąc zyskuje na popularności właśnie dzięki swoim nietypowym właściwością które są pożądane przez każdego hodowcę, który chce zapewnić swoim zwierzętom najlepszej jakości paszę w przyzwoitej cenie. Nie ma więc na co czekać kiedy szukamy i oczekujemy od paszy czegoś więcej niżeli standardowych właściwości.