Porządki na działce. Sprzątanie ogrodu i działki – porządki w ogrodzie

Dbamy o nasz dom, staramy się utrzymywać w nim porządek, codziennie myjemy podłogę w kuchni i w łazience, zamiatamy panele, ścieramy kurze na meblach.

porządki w ogrodzie

To bardzo dobrze. Ale co z naszym ogrodem? Otoczenie naszego domu jest również istotne. Ono świadczy o nas tak samo jak wnętrze mieszkalne. Warto kilka razy w roku zrobić gruntowne porządki w ogrodzie. Na jesień może to być grabienie liści, w lecie warto pamiętać o czyszczeniu grilla, czy mebli ogrodowych, w zimie – raczej z konieczności – odśnieżamy podjazd do garażu. Jeśli nasz ogród jest imponująco kwitnący w sezonie trzeba o niego specjalnie zadbać przed końcem jesieni.

Porządki na działce

Warto okopać róże, pozbyć się resztek roślin jednorocznych, można skomposotwać wszystko co niepotrzebne, aby na drugi rok mieć czym użyźniać ogródek. Porządki na działce również są bardzo ważne, ponieważ to miejsce naszego odpoczynku, równie istotne, co nasz dom. Powinniśmy dbać o naszą działkę usuwając z niej odpady zielone w postaci liści zgrabionych na jesień. Warto skosić trawę, uporządkować ogródek, działkę z warzywami przekopać, aby przemieszać warstwy ziemi.