Gdzie sprawdzi się płyta OSB?

Płyty OSB biją wszelkie rekordy popularności. Z tego rozwiązania korzysta się na budowach, w domach, miejscach publicznych, ogrodach i wszędzie tam, gdzie tylko jesteśmy w stanie to sobie wyobrazić. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ płyta OSB to wszechstronny element budowlany, który można wykorzystać na nieskończoną ilość sposobów. Dodatkowo, płyty OSB cechują się niewygórowaną ceną oraz łatwo poddają się obróbce nawet osobom niedoświadczonym. Zastanawiasz się, czy ty również możesz skorzystać z tego rozwiązania? Jeśli tak, przeczytaj ten materiał, a na pewno dowiesz się gdzie płyta OSB sprawdzi się najlepiej.

Zwykła płyta osb daje niezwykłe możliwości i można ją wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. Po pierwsze w budowlance – nawet wielkie konstrukcje często wymagają wsparcia płytami OSB.

Czym jest płyta OSB i jakie są jej cechy charakterystyczne?

Płyta OSB wykonana jest z długich wiórów z drzew iglastych, a następnie klejona jest pod wysokiem ciśnieniem przy użyciu syntetycznej żywicy. Taka konstrukcja zapewnia twardość oraz odporność na zniszczenia płyty, dzięki czemu jest atrakcyjnym materiałem budowlanym oraz konstrukcyjnym.

Płyta OSB to element o szerokim spektrum zastosowań

  1. Płyta OSB jako materiał do budowy – płyty OSB sprawdzają się w bardzo wielu miejscach podczas budowy. Można z nich budować ściany, podłogi, stropy, a nawet poszycia dachowe. Płyty OSB są odporne na działanie wilgoci oraz wody. Niektóre z nich pokryte są specjalnym ognioodpornym materiałem.

  2. Płyta OSB jako element wykończenia wnętrza – płyty OSB stosowane są również we wnętrzach. Jako elementy wykończenia, a niektórzy potrafią budować z niej nawet schody. To atrakcyjny i niedrogi materiał, który sprawdzi się w budżetowych wnętrzach.

  3. Płyta OSB, z której buduje się meble – taka opcja też jest brana pod uwagę. Nie trzeba wiele doświadczenia oraz umiejętności, aby stworzyć coś z płyty OSB, aby cieszyło oko. Płytę OSB można w łatwy sposób kupić w internecie bądź markecie budowlanym.