Grunt i okna – czym zmyć grunt z okien?

Podczas prac remontowych, a szczególnie odnawiania i malowania ścian, bardzo często zdarza się, że grunt czy farba ostatecznie lądują także na oknach, czy tego chcemy czy nie. Oczywiście przed remontem możemy szczelnie okleić okna folią lub taśmą, ale nie zawsze o tym pamiętamy. Co zrobić, gdy grunt już znajdzie się na szybie i co gorsza, zaschnie? Dzisiaj odpowiemy na pytanie, czym zmyć grunt z okien. Odpowiedź może się okazać banalnie prosta.

Czyszczenie szyb

Żeby wyczyścić szybę z unigruntu nie potrzebujesz wcale specjalistycznego sprzętu czy wysokiej jakości środków czyszczących, ponieważ możemy to zrobić na sucho, bez użycia wody. Tak naprawdę przyda ci się tylko zwyczajna skrobaczka do szyb, którą szybko i sprawnie usuniesz zanieczyszczenia. Idealnie wyprofilowany skrobak nie zarysuje powierzchni szyb, więc bez problemów możesz go używać przy każdym rodzaju okien. Oczywiście do wyczyszczenia tego typu plam można użyć także specjalistycznych środków, o których zaraz dowiemy się więcej. Jednak nie tylko szyby mogą zostać pochlapane gruntem…

Czyścimy ramę okna – czym zmyć grunt z okien?

Ramy okiennej lepiej nie traktować skrobakiem do szyb, ponieważ mogą na niej zostać nieestetyczne zarysowania, chyba że skrobaczka będzie wykonana z materiału, który jest bardziej miękki niż rama okienna. Na szczęście na rynku są dostępne specjalistyczne środki do zmywania gruntu (można je wykorzystać również w trakcie czyszczenia samych szyb). Dzięki tym właśnie detergentom nie musimy się już martwić, czym zmyć grunt z okien. Wystarczy pozostawić środek czyszczący na 15 minut na zabrudzeniach, a następnie opłukać dużą ilością wody. W ten sposób nasze okna znowu staną się idealnie czyste.
Dzięki tym dwóm sztuczki zabrudzenia z unigruntu nie muszą stanowić najmniejszego problemu. Na rynku współcześnie możemy odnaleźć wiele detergentów dedykowanych do czyszczenia zabrudzeń powstałych w trakcie remontu, wystarczy zgłębić temat i trochę poszukać.
Sprzątanie domu po remoncie coraz częściej okazuje się proste.