Deska barlinecka w domu czyli czym myć deskę barlinecką?

Gdy wybieramy sposób wykończenia podłogi w naszym domu, to coraz częściej decydujemy się na użycie deski barlineckiej. Ten rodzaj wykończenia wnętrza cechuje się stabilną konstrukcją, łatwym montażem, jednak bezapelacyjnie najbardziej zachwyca nas urok drewnianej podłogi. Warto zwrócić uwagę na fakt, ze wymaga ona również szczególnej pielęgnacji, byśmy mogli cieszyć się jej pięknem przez lata.

Czym myć deskę barlinecką?

Podstawą pielęgnacji podłogi wykonanej z deski barlineckiej od jej mycie. Ale czym myć deskę barlinecką? Warto zaopatrzyć się w środki czystości przeznaczone do podłóg drewnianych. Preparatów tego typu jest na naszym rynku coraz więcej, można je kupić zarówno w drogeriach, jak i zwykłym markecie. Najczęściej są to koncentraty, które należy rozpuścić w wodzie a następnie korzystając z miękkiej szmatki umyć nimi drewnianą powierzchnię. Należy jednak pamiętać, że tego typu środki pielęgnacyjne również pozostawiają pewne substancje na mytej powierzchni (na przykład wosk pszczeli, który pielęgnuje i konserwuje deskę). Z tego powodu co kilka tygodni warto sięgnąć także po takie preparaty, które usuwają te detergenty, co pozwoli nam odświeżyć wygląd deski i na nowo rozpocząć pielęgnację. Najlepiej jest również używać produktów z tej samej serii, żeby uniknąć ewentualnych plam na naszej podłodze. W końcu produkty różnych firm często posiadają w swoim składzie inne składniki.

Zachować urok drewnianej podłogi

Oczywiście jak każda podłogę, tak i te wykonana z deski barlineckiej warto regularnie odkurzyć, by uniknąć postępowania powierzchni drobinkami piasku. Zabieg ten pomaga również w późniejszym myciu podłogi. Koniecznie trzeba używać szczotki o miękkim włosiu, by nie uszkodzić powierzchni.
Stosowanie powyższych zaleceń pozwala cieszyć się piękna podłogą przez lata. Deska barlinecka coraz częściej jest wybierana do wykończenia wnętrz dlatego też coraz częściej pojawia się również pytanie jak prawidłowo ją pielęgnować. A przecież czystą podłogą, od razu dodaje blasku całemu mieszkaniu.