Czym myć podłogę drewnianą olejowaną? Myjemy podłogi z drewna olejowanego

Klasyczne drewniane podłogi łatwo odnowić za pomocą farby olejek. Ten sposób renowacji sprawdzi się na pewno w starszych domach, gdzie wykonanie takiej podłogi jest wręcz perfekcyjne. Jednak jak tak naprawdę konserwowa takie powierzchnię? Czym myć podłogę drewnianą olejowaną? Warto postawić na klasyczne rozwiązania, ale w dostosowanej postaci.

Odkurzanie

Jednym z najważniejszych elementów pielęgnacji drewnianej podłogi jest oczywiście jej odkurzanie. Najlepiej jest to robić przy użyciu szczotki z miękkiego włoską co kilka dni. Dzięki temu unikniemy ewentualnych zarysowań na powierzchni farby olejnej. Używając drobinki kurzu i piasku możemy w łatwy sposób zadbać o naszą podłogę.

Czym myć podłogę drewnianą olejowaną

Do czyszczenia tego rodzaju powierzchni są dostępne odpowiednie środki czyszczące. Aktualnie na rynku mamy dostęp do naprawdę wielu produktów. Najlepszym sposobem pielęgnacji jest model dwustopniowy. W tej metodzie należy myć podłogę przynajmniej raz w tygodniu, a także raz na 2-3 miesiące konserwować te powierzchnię. Podłogę drewnianą należy myć płaskim, miękkim mopem porządnie odciśniętym z wody. Detergenty dostępne na rynku to koncentraty, dlatego należy je uprzednio rozcieńczyć w wodzie. Wykorzystanie środka dedykowanego do właśnie tego rodzaju powierzchni pozwoli nam mieć pewność, że podłoga nie tylko została umyta ale również zapewniamy jej odpowiednią warstwę ochronną. Jeżeli zaś chodzi o samą konserwację tego rodzaju powierzchni to na rynku pojawiły się także środki przeznaczone specjalnie do tego. Warto pamiętać o tym zabiegu ponieważ nie tylko chroni on powierzchnię ale także odświeża jej wygląd i pozostawia warstwę ochronną. Podczas pielęgnacji warto korzystać z kosmetyków tej samej firmy, ponieważ każdy z producentów może oferować produkty o zróżnicowanym składzie.
Odpowiednią konserwacja pozwala zachować piękny wygląd podłogi na długie lata. Dzięki specjalnym zabiegom i używaniu dedykowanych środków czystości i konserwacji nasze podłogi przez długie lata mogą zachwycać pięknem.