Czyścimy okna po remoncie – mycie okien po remoncie

Każdy z nas uwielbia, gdy nasz dom jest czysty i piękny po remoncie. Niestety sen z powiek mogą nam spędzić okna, które po odświeżeniu domu wymagają dokładnego czyszczenia. Zabrudzenia powstałe w trakcie remontu są różne i mogą wymagać od nas sporo wysiłku. Pewne kroki warto podjąć już przed remontem, bo ograniczyć zabrudzenia szyb i ram. W tym celu warto okleić okna specjalną folią, jednak jeśli tego nie zrobimy i tak po dokładnym myciu możemy osiągnąć świetny efekt.

Mycie okien po remoncie – od czego zacząć?

Mycie okien po remoncie najlepiej zacząć od porządnego odkurzenia ram i szyb, by usunąć wierzchnią warstwę brudu. Następnie można przejść do mycia przy użyciu wody z detergentem (warto jednak pamiętać, by środek czyszczący miał odczyn neutralny albo był dostosowany do czyszczonej powierzchni). Bardziej zabrudzone szyby wymagają dłuższego namaczania. Należy zawsze dokładnie usuwać zaschnięte plamy z zaprawy, gipsu czy betonu, jednak unikając szorowania, którego skutkiem mogą brać zarysowania zarówno na szybach i jaki stolarkę okiennej.
Jeżeli cześć zabrudzeń nadal nie zostałaby usunięta przy użyciu wody, czy wody z octem, to możemy sięgnąć po silniejsze środki, które są dedykowane do takich powierzchni jak nasze okna. Gdy już uda nam się usunąć wszystkie zanieczyszczenia możemy przejść do następnego kroku.

Mycie środkiem do czyszczenia okien

Na sam koniec pozostało mycie okien po remoncie środkiem do czyszczenia właśnie takich powierzchni. Oczywiście osoby preferujące naturalne środki do czyszczenia mogą wykorzystać wodę z octem. Wystarczy spryskać szybę środkiem A następnie do sucha wytrzeć miękka szmatką, papierowym ręczniku, czy jak kto woli gazeta. Warto pamiętać o tym, by nie wykonywać tej czynności w słoneczny dzień, ponieważ szyby będą szybko wysłuchać i mogą powstać przez to brzydkie smugi.
Jeżeli dostosujemy się do tych wszystkich wskazówek to nawet po bardzo wymagającym remoncie będziemy mogli cieszyć się nie tylko pięknym otoczeniem ale także idealnie czystymi oknami.