Jak myć drewnianą podłogę? Czyli naturalne drewno pod stopami

Gdy już zdecydujemy się jak wykończyć nasze cztery kąty i podejmiemy decyzję o założeniu drewnianych podług musimy pamiętać o regularnej pielęgnacji tej powierzchni. Ale wbrew pozorom dbania o taka podłogę nie jest wcale trudne i bez większego wysiłku możemy cieszyć się piękna podłogą. Warto jednak zapoznać się z kilkoma wskazówkami, dotyczącymi pielęgnacji drewnianej podłogi.

Czyszczenie na sucho, czyli odkurzanie

Podstawowa zasadom utrzymania drewnianej podłogi w świetnym stanie jest odkurzanie jej powierzchni. Jest to ważne czynność, ponieważ właśnie w ten sposób usuwamy z podłogi piasek i inne drobinki, które mogłyby powodować zarysowania i inne uszkodzenia drewna. Do odkurzanie najlepiej użyć szczotki z miękkim włosiem, co pozwoli dokładnie usunąć drobinki kurzu czy piasku. Czynność tę warto powtarzać co 2-3 dni, ponieważ drewnianej podłogi nie trzeba myć codziennie. Ale jak myć drewnianą podłogę?

Jak myć drewnianą podłogę?

Wbrew pozorom nie jest to banalne zajęcie i wiele osób nie wie jak myć drewnianą podłogę, chociaż wystarczy przestrzegać kilku zasad. Jeżeli chodzi o środki czyszczące, to na rynku znajduje się wiele detergentów, które nie tylko myją, ale i pielęgnują drewno. Nie należy również przesadzać z ilością wody, ponieważ drewniane podłogi źle znoszą moczenie. Warto za to przygotować dwa pojemniki z wodą – jeden na wodę że środkiem do czyszczenia a drugi z czystą wodą, w której można opłukać szmatkę. W ten sposób cały czas myjemy drewno czystą szmatką z detergentem. Do mycia drewnianych podług świetnie nadaje się zarówno płaskie mopy, jak i te sznurkowe. Dobra alternatywa są także zwykłe szmatki.

Inne sposoby dbania o drewnianą podłogę

Nie tylko odkurzanie i mycie są ważne w pielęgnacji drewnianych podług. Warto również korzystać z wycieraczek czy golfowych podkładek pod noble. W ten sposób ograniczamy ilość pyłów na naszej podłodze, a także liczne zabudowań. Dzięki tym zaleceniem będziemy mogli jak najdłużej cieszyć się pięknymi podłogami z drewna.